Louis Vuitton ve Prada’nın İzmir İstinyePark’taki mağazaları bu yaz kapılarını açacak…

Necla DALAN

İzmir İstinyePark’a bu yıl da yeni dünya markaları geliyor.

Louis Vuitton ve Prada’nın İzmir İstinyePark’taki mağazaları bu yaz kapılarını açacak. Prada’nın mağazası yaklaşık 300 metrekare, Louis Vuitton’un mağazası ise 500 metrekare büyüklükte olacak. İstinyePark yönetimi birkaç yeni markayı daha getirecek ancak imzalar atılmadığı için şimdilik isim telaffuz etmiyorlar.

Peki bu iki dünya devinin Türkiye’de kaç mağazaları var? Bu sorunun cevabını vermeden önce iki markayla ilgili bilgi vermek isterim.

LOUIS VUITTON’UN İSTANBUL VE BODRUM’DA MAĞAZALARI VAR

Louis Vuitton’un da çatısı altında olduğu LVHM Group, 2023 yılında 86,2 milyar euro ciro yaptı. Bunun 42,1 milyar eurosu giyim ve deri kategorilerinden geldi. Louis Vuitton bu kategorinin cirosunda aslan payını sağlıyor. Louis Vuitton’un 60’tan fazla ülkede 460’ın üzerinde mağazası bulunuyor.

Türkiye’deki mağazalarına gelince… İstanbul’da Nişantaşı, Zorlu Center, İstinyePark, Emaar ve İstanbul Havalimanı’ndaki mağazalarında, Bodrum’da ise Mandarin Oriental ve Yalıkavak Marina’daki mağazalarıyla müşterilerine hizmet veriyor.

PRADA İSTANBUL’DA DÖRT MAĞAZA AÇTI

İtalyan moda devi Prada Group’un 2023 yılındaki net geliri 4,7 milyar euroya ulaştı. 70 ülkede 606 mağazası olan grup geçen yıl en yüksek büyümeyi yüzde 44 ile Japonya’da gösterdi. Avrupa, Orta Doğu ve Asya Pasifik bölgelerindeki satışların da tamamı arttı. Şirket, Avrupa’nın “güçlü yerel ve turistik harcamalar” nedeniyle yükseldiğini, Orta Doğu bölgesinin ise “yoğunlaşan jeopolitik rüzgarlara rağmen” arttığını söyledi.

Prada’nın İstanbul’da Zorlu Center, İstinyePark, Nişantaşı ve İstanbul Havalimanı’nda mağazaları var. Web sitesinde Bodrum mağazası da yer alıyor ama “Geçici olarak kapalıdır” şeklinde bir uyarı konmuş.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x