Yeni hafta için hava durumu uyarısı… Sağanak vuracak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair güncel tahminlerini yayınladı. Yeni haftanın ilk günlerinde Doğu Anadolu’da ve Güneydoğu Anadolu’da sağanak yağış etkili olacak, ülkenin batısında ise parçalı bulutlu bir hava durumu bekleniyor.

HAFTA ORTASINDAN SONRA YAYILACAK

Yağışlı havanın Türkiye’de hafta ortasından itibaren etkisini artırması bekleniyor. Çarşamba günü yurt genelinde kendini gösterecek sağanak yağışlar, cuma günü iç ve yüksek kesimlerde yer yer kar geçişi olarak görülecek.

YEREL SAĞANAKLARA DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre bugün ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu (Van hariç), Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Kastamonu ve Sinop çevreleri, Kahramanmaraş, Antalya’nın iç ve batı kesimleri ile Akdeniz’in Toroslar kesiminin yağmur ve sağanak, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara ve iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesinin, doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği ta

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x